Кошик

Огляд другого етапу ЧУ з цифрових кільцевих перегонів 2021

18.02.2021
Прорив Хорошавіна та неочікуваний переможець: відбувся черговий етап Чемпіонату України з цифрових кільцевих перегонів

У той же час коли Джордж Расселл своєю перемогою на трасі «Інтерлагос» завершив міні-чемпіонат віртуальних Гран-прі Формули-1, екшн у Чемпіонаті України з цифрових кільцевих перегонів продовжується. Другий етап українського чемпіонату відбувся на відносно невідомій трасі «Цукуба» в Японії: у реальних перегонах траса використовується для мотоциклетного чемпіонату «All Japan Road Race» та для гонок «Формули-4».

Поул вже другий раз підряд здобув Дмитро Луканов, другу та третю позицію на старті отримали Кирило Негой та Сергій Бурим відповідно. Цікаво, що перші 13 місць на стартовій ґрадці розділили гонщики, які використовують автомобіль KIA Optima. На трасі «Lime Rock Park», автомобілі KIA також були швидкі у кваліфікації, однак у перегонах виявилось, що Audi RS 3 LMS має перевагу у вигляді більшого паливного баку. Після цього, на трасі «Цукуба» було прийняте рішення про зменшення дистанції траси для того, щоб автомобілі двох марок мали однакове число піт-стопів. Також для встановлення рівноваги між двома автомобілями, потужність двигуна KIA зменшили до 97% відсотків і довантажили авто додатковою масою, однак це все одно не завадило отримати такий розгромний результат для автомобілів цієї марки у кваліфікації.

У першому ж повороті Кирило Нєгой захопив лідерство у гонці, пройшовши Дмитра Луканова та Сергія Бурима по внутрішній. Володар поулу, Дмитро Луканов на після гоночних інтерв’ю зазначив, що заминка на старті сталась через зарано ввімкнуту другу передачу. Позаду сталось невелике зіткнення та розмін позицій між Олексієм Селезньовим та Євгеном Артеменком, які стартували четвертим та п’ятим відповідно. Також одним із «хайлайтів» старту стали прориви лідера чемпіонату Домініка Хорошавіна з 16 на 10 позицію та Дмитра Камінного – з 15 на 9.

Починаючи з 7 кола основна боротьба розгорнулась за вихід в очкову зону, тобто за 10 позицію, між Сергієм Бутсевим, Дмитром Кривобоковим, Максимом Єфановим та Давидом Пастуховим. На 13 колі через заповільнення автомобіля Романа Скрицького, утворився корок із 6 автомобілів, який призвів до активної боротьби між пілотами, лідером з цієї групи вийшов Артем Бікусов.

На 15 колі почався прорив автомобілів Audi під керівництвом Дмитра Камінного й Домініка Хорошавіна на передові позиції, які усі були зайняті пілотами «за кермом» KIA: обоє гонщиків обігнали Артема Макарова. На 27 колі відбувся розмін позицій між Камінним та Хорошавіном й з цього моменту саме Домінік став лідером серед автомобілів Audi, зайнявши 6-ту позицію. На 35 колі Хорошавін пройшов Євгена Артеменка і став 5-м.

За 5 кіл до кінця гонки відновилась боротьба за «золото» після 40 кіл стабільності на перших 4-ох позиціях у пелетоні: Сергій Бурим вдарив у задній бампер автомобіль Дмитра Луканова, що призвело до втрати 3-ої та 2-ої позиції відповідно, які займали пілоти. Цим скористався Олексій Селезньов, який вихопив «срібло», однак зупинятися на цьому не став і, скориставшись ще одним зіткненням, на цей раз між круговим Андрієм Нєгоєм та лідером гонки Кирилом Нєгоєм, на передостанньому колі вийшов у лідери й першим перетнув картатий прапор. Кирилу залишалось задовольнитися другою позицією, а останню сходинку подіуму здобув Дмитро Луканов.

Автор: Валентин Нефедов

Переглянути повтор гонки можна тут:

Наступний етап Чемпіонату України з цифрових кільцевих перегонів відбудеться 28 лютого на трасі «Олтон Парк».
Дізнатися про найсвіжіші новини зі світу цифрового автоспорту можна на ресурсах КЦА FAU:

Додамо також, що приєднатися до Чемпіонату може будь-хто, хто відчуває в собі сили поборотися на треку. Зробити це можна за допомогою офіційного Discord-каналу: https://discord.com/invite/QJWkqUN